فيدار سيال پويا
پمپ هیدرولیک پیستونی

پمپ هیدرولیک پیستونی

در این پمپ‌ها از سامانه متداول سیلندر و پیستون استفاده می‌شود. در یک سیلندر و پیستون ساده، با حرکت پیستون در پشت آن مکش ایجاد می‌شود و در جلوی آن سیال به جلو رانده می‌شود. به دلیل ذات حرکت رفت و برگشتی، به جریان انداختن سیال به صورت پالسی و ناپیوسته است. البته از این پمپ‌های ابتدایی تنها در سامانه‌های دستی استفاده می‌شود.این پمپ‌ها گران‌ترین و مرغوب‌ترین نوع پمپ‌های هیدرولیک هستند و می‌توانند فشاری تا ۷۰۰ بار را نیز تحمل نمایند. دلیل این امر انطباق تنگ سیلندر و پیستون است که البته آن را در برابر آلودگی‌های سیال بسیار حساس می‌کند.
(0) نظر
برچسب ها : پمپ هیدرولیک پیستونی
انواع پمپ هیدرولیک

انواع پمپ هیدرولیک

پمپ‌ها بسته به نوع سامانه‌ای که در آن قرار دارند به دو نوع کلی تقسیم می‌شوند: پمپ هیدرولیک جابه‌جایی مثبت و پمپ هیدرولیک جابه‌جایی نامثبت.

پمپ هیدرولیک جابه‌جایی مثبت

پمپ هیدرولیک چرخ دنده‌ای خارجی

پمپ هیدرولیک چرخ دنده‌ای داخلی

پمپ هیدرولیک پیستونی شعاعی: پیستون‌ها در پایین بسته می‌شوند و در بالا باز می‌شوند.

پمپ هیدرولیک پره‌ای بالانس

پمپ هیدرولیک پره‌ای غیربالانس
(0) نظر
برچسب ها :انواع پمپ هیدرولیک - پمپ هیدرولیک - شرکت هیدرولیک - آشنایی با پمپ هیدرولیک - هیدرولیک صنعتی - پمپ هیدرولیک جابه‌جایی مثبت - پمپ هیدرولیک چرخ دنده‌ای خارجی - پمپ هیدرولیک چرخ دنده‌ای داخلی - پمپ هیدرولیک پیستونی - پمپ هیدرولیک پره‌ای بالانس
نقش و کاربرد پمپ در سامانه‌های هیدرولیکی

نقش و کاربرد پمپ در سامانه‌های هیدرولیکی

سامانه‌های آبی

از پمپ‌های هیدرولیکی در سامانه‌های هیدرودینامیکی برای انتقال آب آشامیدنی، آبیاری، انتقال فاضلاب، گرداندن آب سرد و گرم در سامانه‌ها برای خنک‌کاری و انتقال مواد شیمیایی اسیدی و بازی استفاده می‌شود. این پمپ‌ها ممکن است برای انتقال مواد جامدی مانند گرد و غبار، پودر و شن نیز استفاده شود.

هیدرولیک صنعتی

تصور اشتباهی که در میان بسیاری وجود دارد این است که پمپ در مدار ایجاد فشار می‌کند. در حالی که بر خلاف این تصور غلط، عامل ایجاد فشار در سامانه هیدرولیک مقاومت در برابر جریان سیال هیدرولیکی و باری است که روی سامانه اعمال می‌شود. پمپ تنها جریان سیال را ایجاد می‌کند و این سیال بدون وجود بار در سیستم به هیچ وجه فشارش بالا نمی‌رود.

کاربرد

حداکثر فشار

بار

پوند بر
اینچ مربع

سیستم انتقال‌دهنده مکانیکی

۲۵۰


۳٬۷۰۰

ماشین ابزار

۲۰۰


۳٬۰۰۰

سیستم متحرک

۳۰۰


۴٬۵۰۰

ماشین پرس

۸۰۰


۱۲٬۰۰۰

(0) نظر
برچسب ها : نقش پمپ هیدرولیک - پمپ هیدرولیک
پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک (به انگلیسی: Hydraulic pump) وسیله‌ای است که در یک سامانه هیدرولیک دبی ایجاد می‌کند. پمپ‌ها یکی از دو بخش اصلی محرک اولیهسامانه‌های هیدرولیک هستند (بخش دیگرالکتروموتور یا موتور احتراقی است که توان ورودی پمپ را تأمین می‌کند). توان ورودی پمپ از یک موتور تأمین می‌شود و توان هیدرولیکی را به عنوان خروجی تحویل می‌دهد.در هیدرولیک صنعتی، پمپ سیال هیدرولیک تحت فشار را جاری می‌کند نوع آبی پمپ‌های هیدرولیک، با استفاده از انرژی جنبشی آب در جریان، به آن نیرو وارد کرده و آب را به سطح بالاتری انتقال می‌دهد.
(0) نظر
برچسب ها :پمپ هیدرولیک - پمپ هیدرولیک چیست - تعمیر پمپ هیدرولیک
ویدیو تعمیر پمپ هیدرولیک
(0) نظر
برچسب ها :فیلم تعمیر پمپ هیدرولیک-تعمیر هیدرولیک
کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک
کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک

سیستم هیدرولیک در موارد زیر کاربرد دارد
1. در صنعت کشاورزی
2. در خودرو سازی
3. در صنا یع هوایی

جهت دیدن مقاله کلیک نمایید

(0) نظر
برچسب ها :پمپ هیدرولیک-کاربرد هیدرولیک-هیدرولیک چیست-تعمیر هیدرولیک-قطعات هیدرولیک-مقاله هیدرولیک
پمپ هیدرولیک جابه‌جایی نامثبت

پمپ هیدرولیک جابه‌جایی نامثبت

در سامانه‌های هیدرودینامیک از پمپ‌های با جابه‌جایی نامثبت استفاده می‌شود: این پمپ‌ها با چرخش سریع یک پروانه سیال را با نیروی گریز از مرکز به سمت دهانه خروجی پمپ پرتاب می‌کند. برخلاف پمپ‌ها جابجایی مثبت، این پمپ‌ها قطعاتشان آب‌بندی نیستند وبا افزایش فشار نشتی زیادی در آن‌ها اتفاق می‌افتد. همچنین این پمپ‌ها نمی‌توانند سیال را به خودیِ خود پمپاژ کنند چون مکشی در آن‌ها ایجاد نمی‌شود تا سیال را درون خود بکشند (سیال باید به دریچه ورودی آن‌ها به نحوی دیگر وارد شود). یکی از راه‌حل‌های رایج در طراحی این پمپ‌ها، قرار دادن دهانه ورودی پمپ در ارتفاعی پایین‌تر از سطح سیال درون مخزن یا تانک است تا سیال با وارد شدن نیروی گرانش، خودبه‌خود وارد پمپ شود. این پمپ‌ها ارزان هستند و به دلیل عدم درگیری قطعات‌شان می‌توانند سیالات غیرهیدرولیکیمانند آب را هم پمپاژ کنند. یکی از انواع شاخص این پمپ‌ها، پمپ‌های پروانه‌ای هستند.
(0) نظر
برچسب ها :پمپ هیدرولیک-پمپ هیدرولیک جابجایی نامثبت
X